Alive/Żywi - Sigler Scott

 Opis:
Budzą się w ciemności, w ciasnej przestrzeni, której nawet nie pamiętają. Potem błądzą korytarzem – jednym, drugim, trzecim. Nie wiedzą dokładnie ile mają lat. Są pewni, że niedawno mieli po dwanaście, ale wyglądają prawie na dorosłych. Co się stało z ich dotychczasowym życiem? Jak mają się wydostać? Jak się tam znaleźli? Czy ktoś uchroni ich przed jeszcze większym zagrożeniem, czy może zamierza trzymać w niewoli, z której trzeba uciekać?

Korytarz biegnie w lewo i w prawo, w obie strony daleko i prosto, jak okiem sięgnąć. Z obu stron – choć po prawej bardziej – cała podłoga jest zasłana jakimiś garbami; kurz i pył pokrywają je równie grubo jak podłoże.
Te garby to…
Zaciskam powieki. Mózg chyba przestał mi działać. Moje myśli dziwnie blokują się w głowie, robią się… zamulone, to chyba najlepsze słowo. Nie umiem poskładać tych klocków w całość. Nie chcę poskładać ich w całość.
Yong skręca w prawo, podchodzi do pierwszego stosu garbów. Pochyla się i podnosi coś. Kurz i pył opadają maleńkimi kaskadami drobin, które zawisają i wirują w powietrzu.
Yong trzyma w ręku kość.

Tytuł: Alive/Żywi 
Autor: Sigler Scott 
 Seria: Trylogia Generacje
Język wydania: polski
Ilość stron: 384 
Data premiery: 2016-06-02

Wersja: PDF

http://tnij.at/zywi